Carpol Sp. z o.o.

Carpol Sp. z o.o.

Biuro Handlowe i Zakład Produkcyjny
ul. Logistyczna 9, Natolin
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel. (+48) 22 723 31 57
carpol@carpol.pl
www.carpol.pl

Spółka Carpol rozpoczęła działalność w październiku 1996 r. Mimo skromnych początków (5 osób pracowało w niewielkim warsztacie w warszawskim Ursusie) firma szybko się rozwijała, dzięki czemu ostatecznie przeprowadziła się do Natolina k/Grodziska Mazowieckiego w 2009 r., zatrudniając blisko 200 pracowników.

Wykonując zabudowy, Carpol wykorzystuje najlepsze materiały oraz zachowuje dbałość o szczegóły. Dzięki temu na przestrzeni lat spółka wypracowała sobie pozycję lidera wśród firm zabudowujących w Polsce i ma autoryzację większości marek samochodów dostawczych ( w segmencie do 3,5 t).

Oferta

Zabudowy skrzyniowe - pojazdy do sprawnego transportu dużych ilości ładunków. Konstrukcja nadwozia zapewnia szybki przeładunek, a w połączeniu z kabiną sypialną samochód stanowi idealne narzędzie pracy na dalekich, międzynarodowych trasach. Ze względu na zastosowane materiały, produkowane przez nas skrzynie charakteryzuje trwałość i co równie ważne niezwykła lekkość. Dzięki temu uzyskamy niespotykaną pojemność ładunkową, nawet 28 m3, a co za tym idzie przewieziemy jednorazowo więcej towaru, mieszcząc się w DMC pojazdu.

Zabudowy wieloosobowe - to szczególne połączenie funkcjonalności i komfortu. Każdy zabudowywany przez nas pojazd odpowiada indywidualnym potrzebom Klienta. W naszej ofercie znajdują się samochody brygadowe z wyodrębnionymi częściami pasażerską i ładunkową, a także samochody 9-osobowe o podwyższonym standardzie wykończenia. Wysoka użyteczność i wygoda pojazdów wieloosobowych sprawia, że są one idealnym narzędziem pracy.

Zabudowy izotermiczne - taka adaptacja pojazdów zapewnia właściwe i zgodne z przepisami warunki transportu produktów spożywczych i farmaceutycznych. Znakomity produkt dla firm zaopatrzeniowych dostarczających towary w aglomeracjach miejskich.

Zabudowy do przewozu osób niepełnosprawnych - w zależności od potrzeb, możemy wyposażyć pojazd w specjalne platformy, najazdy teleskopowe czy windy elektryczne ułatwiające wprowadzenie osoby na wózku. Dzięki specjalnemu systemowi montażu wózków i foteli możemy dowolnie zmieniać układ siedzeń, tak by dopasować go do bieżących potrzeb. Pojazdy spełniają wymagania przepisów co do oświetlenia i oznakowania.

Zabudowy do przewozu wartości - pojazdy dla firm ochrony mienia i osób przewożących znaczne ilości środków pieniężnych, czy kosztowności. Gwarantują bezpieczeństwo i wygodę pracy załogi oraz zabezpieczenie przewożonego mienia zgodne z przepisami w każdej klasie tego rodzaju pojazdów.

Zabudowy pojazdów interwencyjnych - pojazdy dla wszelkich służb interwencyjnych, przeznaczone m.in. do pracy patroli policji, straży miejskiej i służb drogowych, ale też do transportu sanitarnego lub przewozu osób zatrzymanych. Główną cechą tego rodzaju zabudów jest wysoka użyteczność, trwałość i spełnienie wymagań Zamawiającego.

Laboratorium Badawcze Carpol

Laboratorium Badawcze Carpol zostało powołane do życia w 2013 r. jako samodzielna, autonomiczna komórka organizacyjna w celu usprawnienia procesów produkcyjnych i bieżącej kontroli wytrzymałości produkowanych elementów. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników i nowoczesnym, specjalistycznym urządzeniom pomiarowym i maszynom, zaprojektowanym specjalnie do tego celu, świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Laboratorium specjalizuje się w prowadzeniu badań mechanicznych elementów wyposażenia zabudów samochodowych, takich jak:

  • Kotwiczenia pasów bezpieczeństwa siedzeń (Regulamin nr 14 EKG ONZ),

  • Siedzenia samochodowe wraz z ich mocowaniami i zagłówkami (Regulamin nr 17 EKG ONZ),

  • Przegrody oddzielające przestrzeń ładunkową od przestrzeni pasażerskiej w pojeździe (ISO 27956:2009),

  • Punkty mocowania ładunku (ISO 27956:2009).

W 2016 r. Laboratorium Badawcze Carpol uzyskało akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (nr AB 1607) w zakresie wymienionym powyżej oraz w zakresie badań homologacyjnych siedzeń samochodowych, ich mocowań i zagłówków oraz kotwiczeń pasów bezpieczeństwa.

Galeria